Sporti

Lëndim i frikshëm në sfidën Dijon – PSG, futbollisti mbeti pa ndjenja!

11/01/2019 21:43
nga:M K

Ka përfunduar para pak çastesh pjesa e parë e ndeshjes Dijon-PSG.

Në duelin e kampionatit francez ku po përballen vendi i parë dhe ai i funditm ka ndodhur një lëndim tejet i rëndë, shkruan GazetaBlic.

Qendërmbrojtësi 33-vjeçar, Fouad Chafik, mori një goditje të fortë në kokë nga shoku i skuadrës, portieri Gomis, duke rënë pa ndjenja.

Fillimisht, duke parë edhe reagimin e lojtarëve pranë, të pranishmit filluan të frikësoheshin, por fatmirësisht u evitua më e keqja.

/GazetaBlic/

11/01/2019 22:58

Dijon – PSG, notat e futbollistëve