Sporti

Legjenda e Milanit bëhet President i shtetit të tij

10/12/2017 15:08
nga:Y.K

George Weah ish sulmuesi i Milanit është zgjedhur President i Liberisë.

51 vjeçari i cili e kishte fituar “Topin e Artë” në vitin 1995, bëhet Presidenti i 25-të i shtetit të Liberisë shkruan Gazeta Blic

Weah kishte luajtur tek Milan nga viti 1995 deri në vitin 2000, dhe kishte shënuar 46 gola në 111 paraqitje./Gazetablic.com