Sporti

Legjenda e Manchester United lavdëron Martialin

11/09/2018 18:00
nga:I S

Ish- mesfushori i ‘Djajve të Kuq’, Paul Ince tregon se sulmuesi i United është në hapat e yllit të Chelseas Eden Hazard.

“Asnjë skuadër nuk dëshiron që të përballet me Anthony Martial për momentin. Ai është duke luajtur ashtu sikurse kemi dashur që të luaj më pare”, u shpreh Legjenda e United.

Ince tregon Se Martial ka mundësi të jetë lojtar dyfish më i mirë se Hazard, nëse e krahasojmë moshën e tyre ku 22 vjeçari ka edhe potencial dhe dëshirë për lojë të bukur.

“Ai është 22 vjet dhe nëse vazhdon këtë formë do të jetë nivel i njëjtë apo më i mirë se Hazard”, tha ish-mesfushori i Manchester United.

/GazetaBlic/