LDK “thikë pas shpine” Albin Kurtit: Partia e Isa Mustafës i shkruan letër Trumpit e Pompeut- Kryeministri pa koordinim me ne ua dërgoi letrat

Koalicioni ndërmjet Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës ka pësuar një “çarje” të madhe. Taksa 100% ndaj mallrave serbe i ka ndarë dy partitë partnere në bashkëqeverisje. Gazeta Blic nga burime të saja ka marrë vesh se vetëm pak kohë pasi kryeministri i vendit, Albin Kurti u kishte shkruar nga një letër presidentit amerikan, Donald … Continue reading LDK “thikë pas shpine” Albin Kurtit: Partia e Isa Mustafës i shkruan letër Trumpit e Pompeut- Kryeministri pa koordinim me ne ua dërgoi letrat