Sporti

Lazio – Marseille, ja notat e lojtarëve shqiptarë

11/08/2018 20:59
nga:Lorik J

 Lazio ka fituar derbin ndaj Marseille.

Lazio ka mposhtur Marseille me rezultatin 2-1. Correa dhe Parolo shënuan gol për Lazion, kurse Thauvin për Marseillen, shkruan GazetaBlic.

Valon Berisha, Starkosha dhe Durmishi startuan për Lazion në këtë përballje.

Berisha është vlerësuar me notën 6.2, Durmishi me notën 6.7, kurse Strakosha mori notën 7.8.

Lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall sulmuesi, Ciro Immobile, i cili bëri dy asistime.

Ja notat e të gjithë lojtarëve: