Lajme

Largohet nga “Rrethi” flamuri i Kosovës

02/14/2018 10:27
nga:Gazeta Blic

Flamuri i shtetit të Kosovës që u vendos mbrëmë me urdhër të kryeministrit Haradinaj, para pak çastesh është larguar nga aty në rrethana ende të pa qarta, shkruan Periskopi.

Mbrëmë gjatë largimit të flamurit kombëtar ka pasur tensione, pasi disa qytetarë e kishin kundërshtuar largimin e flamurit kuq e zi.

Madje flamuri i Kosovës që u planifikua të vendosej ishte vjedhur nga dikush.

02/19/2019 18:49

Një delegacion i PE-së do të vizitojë Kosovën dhe Serbinë, këto do të jenë krye-temat