Lajme

Largohet nga AAK, ish-kandidati për kryetar të kësaj komune!

08/15/2020 13:11
nga:A. R.

Ish-kandidati për kryetar të Komunës së Malishevës në zgjedhjet e fundit nga radhët e AAK-së, Kajtaz Gashi ka braktisur partinë e Ramush Haradinajt

Gashi ka deklaruar përmes një postimi se ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet në AAK.

Ai nuk ka bërë të ditur arsyet e largimit, por ka thënë se angazhimi i tij politik do vazhdon.

Përplasje e ashpër mes Fitim Hazirit të VV-së dhe Naser Ramadanit të IKSHPK-së, pasi u akuzua Vetëvendosje që rrezikoi popullin me mbajtjen e protestës!

Publiée par GazetaBlic sur Vendredi 14 août 2020

Postimi i plotë nga Gashi:

Të nderuar miq;

Ju njoftoj se kam dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet në AAK. Falënderoj dhe shprehi mirënjohje për të gjithë ata qytetarë, miq e bashkëpunëtorë që më mbështetën për kryetar komune në zgjedhjet e fundit lokale dhe më besuan t’i përfaqësoj në Asamblenë Komunale të Malishevës.

Falënderoj kryetarin e AAK-së për besimin dhe bashkëpunimin korrekt që kemi pasur nder vite.

Angazhimi im politik e qytetarë do të vazhdoj gjithmonë në funksion të së mirës së përgjithshme për qytetarët e komunës tonë dhe vendit.

Nuk i vendosën maskat – Rrahje mes qytetarëve dhe zyrtarëve policor në Ferizaj!DETAJET 👉 https://bit.ly/3aoYnpv

Publiée par GazetaBlic sur Vendredi 14 août 2020