Sporti

Lamtumirë Paris Saint-Germain, Verratti bëhet me skuadër të re

06/15/2017 21:42
nga:Gazeta Blic

Marco Verratti ka vendosur të largohet nga Paris Saint-Germain.

Të martën PSG tha që Verratti është i pashitshëm dhe ai ka një kontratë për të respektuar. Barcelona në këtë mënyrë ndihej e dorëzuar pasi nuk bëhej fjalë për shifra por për vendime.

Mediat kishin parashikuar se e vetmja mënyrë që ekzistonte që Barcelona dhe Verratti të bashkoheshin ishte që mesfushori t’i deklaronte vendimin e tij PSG për t’u larguar.

Pikërisht kjo ka ndodhur sot ku sipas Marca, Marco Verratti iu ka thënë drejtuesve të klubit se ai dëshiron të provojë një eksperiencë të re, dhe se Barcelona është destinacioni i preferuar i tij.

06/22/2018 12:02

Ky ekip po e dëshiron Alban