Sporti

Lamtumirë Astori, shikoni disa pamje emocionuese nga funerali i tij (FOTO+VIDEO)

03/08/2018 11:20
nga:Lorik J

Yjet nga të gjithë futbollit italian dhe më gjerë janë në Firence për funeralin e Davide Astorit.

Kapiteni i Fiorentinas, Davide Astori u gjet i vdekur në gjumë të dielën pak para ndeshjes me Udinesen, shkruan GazetaBlic

Bashkëlojtarët e tij ishin fotografuar duke arritur në kishën Santa Croce në Firence para funeralit.

Ata duartrokitën ndërsa arkivoli i Astorit u dëbua nga stadiumi ‘Artemio Franchi i Fiorentinës’.

Gjitashtu të pranishmit kishin brohoritur: ‘Per sempre capitano nostra’ (përgjithmonë kapiteni ynë)./GazetaBlic/