Sporti

LAJMI I FUNDIT: Vjen njoftimi fantastik nga Arsenali, mësohet ndeshja nga e cila do të lejohen tifozët

11/26/2020 17:00
nga:Mergim Rreci

Arsenali do të jetë klubi i parë i Premier League që mirëpret tifozët kur ata përballen me Rapid Vienna në Europa League.

Arsenali ka konfirmuar se 2,000 tifozë do të lejohen në ndeshjen e tyre në Europa League me Rapid Vienna të Enjten e ardhshme pasi qeveria konfirmoi kufizimet e reja të nivelit 2 të Londrës, përcjell GazetaBlic.

Arsenali do të jetë klubi i parë i Premier League që mirëpret mbështetësit përsëri në terren që nga Brighton, me kufizimet e nivelit të dytë që lejojnë 2,000 mbështetës në një vend të hapur nga 2 Dhjetori.

Një deklaratë e klubit lexonte: “Ne jemi të kënaqur të konfirmojmë që do të mirëpresim 2,000 mbështetës në ndeshjen tonë në shtëpi të Europa League kundër Rapid Vienna të enjten, 3 Dhjetor.

Kanë kaluar pothuajse nëntë muaj që kur kemi pasur tifozë të pranishëm në Emirates Stadium dhe ndeshjet tona thjesht nuk kanë qenë të njëjtat pa ju.

“Ndërsa ne e vlerësojmë që ndeshjet e kapacitetit të zvogëluar do të jenë larg nga” kthimi në normale “, mezi presim të mirëpresim tifozët tanë në shtëpi për atë që do të jetë një moment historik për klubin.

“Kjo pas njoftimit të qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar që Emirates Stadium është e vendosur në një zonë të Tier 2 nën udhëzimet më të fundit Covid-19.”