Sporti

LAJMI I FUNDIT: Vendos qeveria italiane | Nga 4 Maji futbollistët mund t’i fillojnë stërvitjet individuale

05/01/2020 00:02
nga:M K

Qeveria italiane ka marrë vendim për fillim të stërvitjeve individuale.

Përkundër akuzave e kundërakuzave mes klubeve e federatave ndaj ministrit të sportit, Vincanzo Spadafora, duket se palët kanë gjetur gjuhën e përbashkët, përcjell GazetaBlic.

Para pak çastesh, “SportItalia” përmes rrjetit social “Twitter” konfirmoi se qeveria tashmë ka ndarë mendjen dhe se futbollistët mund t’i fillojnë stërvitjet individuale nga e hëna.

Më poshtë edhe lajmi i plotë nga media e njohur në Apenine.

/GazetaBlic/

05/15/2020 19:35

Kombëtarja italiane feston 110 vjetorin