Lajme

LAJMI I FUNDIT: Vdes edhe një person nga koronavirusi

04/09/2020 21:38
nga:Gazeta Blic

Ministria e Shëndetësisë njofton edhe për një të vdekur nga kroonavirusi, raporton Gazeta Blic.

Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar sonte se sot më 09.04.2020 në orët e mbrëmjes, në Njësinë e Kujdesit Intensiv të kësaj klinike, ka vdekur pacienti Z.I, i lindur më 1948 nga komuna e Gjilanit, i diagnostikuar me COVID 19”, thuhet në njoftimin e lëshuar për media.

Sips njoftimit, pacienti ishte pranuar në Klinikën Infektive me datën 31.03.2020 në gjendje të rëndë dhe kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Në vazhdim e gjeni njoftimin e plotë të lëshuar për media nga Ministria e Shëndetësisë:

Njoftim për media

Prishtinë, 09. 04. 2020

Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar sonte se sot më 09.04.2020 në orët e mbrëmjes, në Njësinë e Kujdesit Intensiv të kësaj klinike, ka vdekur pacienti Z.I, i lindur më 1948 nga komuna e Gjilanit, i diagnostikuar me COVID 19.

Pacienti është pranuar në Klinikën Infektive me datën 31.03.2020 në gjendje të rëndë dhe kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Kjo është vdekja e shtatë nga Covid-19 në Kosovë.

 

I dyshuari me koronavirus ia mbath me vrap, mjekët e ndjekin nga pas

06/29/2020 10:55

Shkencëtarët: Këto kafshë do na ndihmojnë t’i japim fund koronavirusit