Sporti

LAJMI I FUNDIT: “Triller” në Ligën e Parë, skuadrës së njohur i hiqen shtatë pikë dhe zbret në pozitën e fundit

05/17/2019 23:26
nga:M K

Komisioni i Garave i FFK-së vendosi për ankesën e Drenasit që dueli me Fushë Kosovën i përfunduar 1:1 në fushë, të regjistrohet me rezultat zyrtar 3:0 në të mirë të vendasve për shkak të parregullsive te ‘Pampurat’.

Ndërkohë, është marrë edhe vendimi për dënimin e radhës për Fushë Kosovën.

Gazetasheshi.com merr vesh se kësaj skuadre i janë hequr gjashtë pikë dhe nga 35 sa ka tani (do t’i hiqet pika e fituar në Drenas), bie në 28 dhe rrezikon serizosht mbetjen në Ligën e Parë.

Vendimi pritet të publikohet shpejt nga FFK.

08/24/2019 14:43

Trump: ShBA e gatshme të jap ndihmën për zjarret në Amazonë