Lajme

LAJMI I FUNDIT: Tre të vdekur nga aksidenti në autostradën Prishtinë – Shkup

03/26/2020 20:05
nga:A. R.

Sot rreth orës 19:00, ka ndodhur një aksident trafiku mes tre veturave në Autostradën Prishtinë – Shkup, në afërsi të Babushit, me ç’rast humbën jetën tre persona.

Lajmin për GazetaBlic e ka konfirmuar zëdhënësja për informim e Policisë së Kosovës, Luljeta Mehmeti.

“Ekipet Mjekësore si dhe Kompanitë për Menaxhimin dhe Mirëmbajtjen e Autostradës. Si pasoj e aksidentit ekipet mjekësore kanë konstatuar vdekjen e tre (3) personave”, tha ajo për GazetaBlic