Sporti

LAJMI I FUNDIT: Ronaldo më në fund negativ

10/30/2020 18:45
nga:M K

Cristiano Ronaldo pas diçka më tepër se dy jave, ka mposhtur koronavirusin.

Një nga futbollistët me fizikun më të mirë, u infektua me virusin me koronë, teksa ndikoi negativisht te skuadra e Juventusit, pasi humbi disa ndeshje të rëndësishme, si ajo përballë Barcelonës në Ligën e Kampionëve, përcjell GazetaBlic.

Megjithatë, ai shumë shpejtë pritet t’u rikthehet fushave të blerta, pasi tashmë ka dalë negativ.

Këtë e ka konfirmuar gazetari i mirënjohur italian, Fabrizio Romano.

Romani, përmes “Twitterit” shkroi se portugezi tashmë e ka fituar luftën kundrejt Covid-19 dhe se shpejti pritet të jetë i gatshëm për torinezët.

/GazetaBlic/

11/27/2020 19:12

ZYRTARE: Ronaldo mungon ndaj Beneventos