Sporti

LAJMI I FUNDIT: Presidenti i gjigantit italian rezulton pozitiv me koronavirus

09/10/2020 09:50
nga:M K

Vazhdojnë problemet në Serie A.

Para pak çastesh u mësua se njëri prej 20 përfaqësuesve të klubeve italiane ka rezultuar pozitiv me koronavirus, përcjell GazetaBlic.

Nuk ka shkuar shumë dhe është mësuar se ky përfaqësues është kreu i klubit napoletan, Aurelio De Laurentis.

Madje, siç raportohet, ai ka qëndruar në takim bashkë me përfaqësuesit e tjerë, teksa nuk ka përdorur masa mbrojtëse.

Gjatë ditës mund të kemi lajme të tjera rreth kësaj çështjeje, që mund të rrezikojë seriozisht fillimin e Serie A.

/GazetaBlic/

10/17/2020 15:49

Napoli po e turpëron Atalantën, 4-0 pas pjesës së parë