Lajme

LAJMI I FUNDIT: Përfundon takimi Thaçi-Vuçiq në Shtëpinë e Bardhë

03/02/2020 20:08
nga:Gazeta Blic

Ka përfunduar takimi ndërmjet Presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb Aleksandër Vuçiq që është zhvilluar në Shtëpinë e Bardhë ne Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Më herët u raportua për takimin ndërmjet Thaçit e Vucicit.

Ndërkohë, gjatë ditës kryeministri i vendit Albin Kurti i ka dërguar një letër presidentit të SHBA-së, Trump, ku ndër të tjera e ka njoftuar edhe për taksën ndaj mallrave serbe.

Kurti e konfirmon dërgimin e letrës tek Trumpi dhe Pompeo

Ndërkohë, në Kosovë nga ora 11 Kuvendi po diskuton për taksën ndaj mallrave serbe.

Thaçi e Vuçiq takohen në Shtëpinë e Bardhë

06/26/2020 16:03

Poshtërimi i Shtëpisë së Bardhë