Lajme

LAJMI I FUNDIT: Nënshkruhet marrëveshja mes LDK-së dhe Nismës!

04/30/2020 13:37
nga:Norë Kelmendi

Ka përfunduar takimi mes liderit të LDK-së, Isa Mustafës dhe atij të Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limajt.

Pas takimit Limaj tha se kanë arritur marrëveshjen me LDK-në.

“Ne sot së bashku me kryetarin e LDK-së dhe Hotin, kemi arritur marrëveshjen të koalicionit, zhvillimet e kohës së fundit, Nisma beson fuqishëm që vendi në këtë situatë ka nevojë për institucuoen legjitime, legale të zgjedhura nga Kuvendi, Kosova ka nevojë për një qeveri të mandatuar nga parlamenti”.

“Do ti kemi dy ministri dhe zëvendëskryeministrin”, shtoi Limaj.

05/29/2020 11:14

Isa Mustafa: Seanca për votimin e Qeverisë mbahet të shtunën ose të hënën