Sporti

LAJMI I FUNDIT: Miqësore mes Kosovës dhe Kroacisë

10/02/2019 17:15
nga:M K

Gjatë qëndrimit të djeshëm në Kosovë, presidenti i Federatës së Futbollit të Kroacisë, Davor Shuker, gjatë tërë kohës është shoqëruar nga ish-futbollisti ynë i mirënjohur, tani ndihmëstrajner i Kombëtares A, Muharrem Sahiti.

Përveç se evokuan kujtimet e ligës dhe futbollit të atëhershëm, kur ata ishin yje në klubet e tyre, ata, biseduan edhe për punën dhe rezultatet e të dyja kombëtareve në vitet e fundit, teksa u dakorduan edhe për zhvillimin e një ndeshjeje miqësore ndërmjet Kosovës dhe Kroacisë në një kohë të përshtatshme për të dyja kombëtaret, për datën e të cilës do të vendosin në të ardhmen e afërt të dy presidentët e federatave.

Kujtojmë që Kosova dhe Kroacia u përballën dy herë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”.

01/19/2020 23:34

Kosova e para në Ballkan për numrin e ndërmarrjeve që operojnë në Shqipëri