Lajmi i fundit: LDK i kërkon 6 ministri, kur ta marrë postin e presidentit, do t’ia lëshoj njërën ministri VV-së

Gazeta Blic nga burime të afërta të takimit ndërmjet liderit të LDK-së, Isa Mustafa dhe atij të Vetëvendosjes, Albin Kurti ka marrë vesh se ka mospajtime në ndarjen e posteve. Sipas burimeve të Gazetës Blic, LDK i ka kërkuar VV-së që të marrë 6 ministri dhe kryetarin e Kuvendit, si dhe të potencohet në marrëveshje … Continue reading Lajmi i fundit: LDK i kërkon 6 ministri, kur ta marrë postin e presidentit, do t’ia lëshoj njërën ministri VV-së