LDK e dorëzon mocionin në Kuvend

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka dorëzuar në Kuvend mocionin e votëbesimit ndaj qeverisë Kurti. Kështu kanë bërë të ditur burime të Gazeta Blic brenda LDK-së. Sipas këtyre burimeve, mocioni zyrtarisht në Kuvend është dorëzuar para pak minutash. Ndërkohë, që Gazeta Blic merr vesh se këtë mocion e kanë nënshkruar 46 deputetë. Kushtetuta dhe Rregullorja … Continue reading LDK e dorëzon mocionin në Kuvend