Lajme

LAJMI I FUNDIT: Konfirmohet një rast i ri me Koronavirus

03/17/2020 01:11
nga:Gazeta Blic

Edhe një rast i ri është konfirmuar me koronavirus.

Lajmi është bërë i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, raporton Gazeta Blic.

Njoftimi i plotë i lëshuar për media:

Një rast i ri me COVID-19

Pas mesnate në laboratoret e IKSHPK u konfirmua 1 (një) rast i ri pozitiv me COVID-19. Personi i gjinisë femrore, shtetase e Kosovës ka arritur të hënën në Kosovë nga Londra. Gjendja e saj është stabile.

Deri tani nē laboratoret e IKSHPK u testuan 271 persona prej të cilëve kanë rezultuar 16 pozitiv në SARS CoV-2.

Në këtë situatë vetëdija dhe ndihma e juaj është e domosdoshme. Mbani distancë nga tjetri. Reduktoni daljet veç në raste emergjente. Ndiqni rekomandimet nga Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik.