LAJMI I FUNDIT: Kjo është ‘marrëveshja’ Kurti- Mustafa

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar për takimin ndërmjet liderit të VV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Sipas këtij njoftimi, ata janë dakorduar që të hënën finalizohet marrëveshja, raporton Gazeta Blic. Dy liderët janë pajtuar që Qeveria e re t’i ketë vetëm 12 ministri. “ Në këtë takim u përmbyll 100% harmonizimi i programit … Continue reading LAJMI I FUNDIT: Kjo është ‘marrëveshja’ Kurti- Mustafa