Lajme

Lajmi i fundit: Kjo do të jetë ministrja e Kulturës nga LDK

02/02/2020 15:46
nga:Gazeta Blic

Strukturat e Lidhjes Demokratike të Kosovës në krye me Isa Mustafën janë duke diskutuar rreth emrave të ministrave nga ky subjekt, të cilët do ta përbëjnë Qeverinë e re.

Klan Kosova mëson nga burimet e saj zyrtare, se një nga emrat të cilët janë duke lakuar për udhëheqjen e ministrive të cilat do t’i takojnë LDK-së, është Vlora Dumoshi.

Ajo tashmë është konfirmuar se do të udhëheqë me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Ky do të jetë zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë Kurti?!