Lajme

LAJMI I FUNDIT: Kadri Veseli mbledh Kryesinë e Kuvendit

12/17/2019 17:03
nga:B. D

Drejtoria për media dhe marrëdhënie me publikun në Kuvendin e Kosovës përmes një njoftimi për medie ka njoftuar se nesër do të jetë Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, shkruan GazetaBlic.

Në rend të ditës është Përgatitjet për Seancën konstituive të Legjislaturës VII të Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Sipas njoftimit, mbledhja do të mbahet në ora 11, në sallën C 301, në objektin e Kuvendit të Kosovës.

06/01/2020 13:52

Flasin nga LDK: I kemi nga 61-65 vota. Po e presim Gjykatën Kushtetuese, pastaj veprojmë