Lajme

LAJMI I FUNDIT || Edi Rama nuk ndalet: Jemi në kohë lufte, mbyllim të gjitha restorantet, baret, klubet…

03/11/2020 14:46
nga:Gazeta Blic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka marrë vendim që për shkak të Coronaviorusit t’i mbyllë të gjitha restorantet, baret dhe klubet, fillimisht në Tiranë dhe Durrës.

Ai ka shkruar se kjo nuk është kohë pushimesh, por luftë, raporton Gazeta Blic.

 

Shënimi i plotë në Facebook:

 

🔴 NDJESË por duke parë shkallën e ulët të vetëdijes së shumë qytetarëve, kryesisht të rinj, që e kanë edhe më të vështirë të rrinë në një vend, detyrohemi TË MBYLLIM TË GJITHA RESTORANTET, BARET, KLUBET, në TIRANË dhe DURRËS fillimisht!

🔴 KJO NUK ËSHTË KOHË PUSHIMESH dhe ARGËTIMESH JASHTË SHTËPISË, po KOHË LUFTE Dhe KJO LUFTË FITOHET VETËM DUKE KUFIZUAR LIRINË TËNDE, DUKE NDRYSHUAR RRËNJËSISHT MËNYRËN E JETESËS dhe DUKE RUAJTUR FAMILJEN TËNDE nga kontaktet e tua me jashtë!

🔴 FRIKË ASPAK, KUJDES PO! MADJE SHUMË FARE!

 

Flasin nga QKUK: S’ka asnjë rast me Koronavirus në Kosovë

04/19/2020 19:39

Edi Rama “tallet” me Bashën, i realizon edhe një video me “TikTok”