Lajme

LAJMI I FUNDIT: 36 raste të reja me koronavirus në Kosovë

06/06/2020 20:39
nga:A. R.

36 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Kosovë në 24 orët e fundit.

Kështu ka bërë të ditur instituti kombëtar i shëndetit publik në vendin tonë përmes postimeve të zakonshme tashmë gjatë orëve të mbrëmjes.

Më posht njoftimi i plotë nga IKShP-ja:

TRIDHJETË E GJASHTË RASTE ME COVID-19 DHE TETË TË SHËRUAR!Sot më 06 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë…

Publiée par Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sur Samedi 6 juin 2020

07/13/2020 13:55

Del pozitiv me koronavirus zyrtari i lartë i PDK-së