Lajme

LAJMI I FUNDIT: 29 raste të reja me koronavirus në Kosovë

06/10/2020 18:37
nga:E Sh

IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 29 raste të reja sot në vend.

Ndërsa njoftohet edhe për një të shëruar.

Këto janë komunat e prekura në 24 orët e fundit:

“Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 13 raste (sipas vendbanimit: 13 raste Prishtinë), komuna e Obiliqit 8 raste (sipas vendbanimit: 8 raste Milloshevë), komuna e Vushtrrisë 2 raste (sipas vendbanimit: 1 rast Druvar dhe 1 rast Vushtrri) dhe me nga 1 rast vendbanimet: Zhiti-Viti, Lutogllavë-Prizren, Shushicë-Istog, Janjevë-Lipjan, Fushë Kosovë dhe Rahovec”.

NJËZET E NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE NJË I SHËRUAR !Sot më 10 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë…

Publiée par Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sur Mercredi 10 juin 2020

08/10/2020 07:37

150 ditë me COVID-19 në Kosovë, kjo është situata tani për tani