LAJMI I FUNDIT: 21 raste të reja me koronavirus

Në Kosovë, sot janë shënuar 21 raste të reja me Covid-19, si dhe janë shëruar 10 persona që ishin të prekur me këtë virus, shkruan Gazeta Blic. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës bën të ditu se sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga … Continue reading LAJMI I FUNDIT: 21 raste të reja me koronavirus