Sporti

LAJMI I FUNDIT: Cristiano Ronaldo mund të transferohet në Premierligë

01/08/2018 18:45
nga:Lorik J

Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Real Madridi këtë muaj, pas paraqitjeve të dobëta në La Liga.

Sipas ‘Don Balon’, Ronaldo nuk është i kënaqur në Real Madrid dhe po mendon transferimin në Premierligë tek skuadra e Chelseat, shkruan GazetaBlic

Ronaldo ishte afër largimit edhe në verën e vitit të kaluar për shkak të problemeve me evazionin fiskal.

Tashmë portugezi ka menduar sërish për një largim nga madrilenët.

Ylli i Real Madridit  ka shënuar vetëm 4 gola në 80 goditjet e tij këtë sezon në La Liga dhe padyshim mund të themi se po kalon një nga momentet më të këqija të karrierës.

Sipas ‘Don Balon’ destiancioni i ri i Cristiano Ronaldos është Chelsea.

E ardhmja e Hazard është në dyshim dhe zëvendësuesi i tij mund të jetë, Ronaldo./GazetaBlic/

12/12/2018 23:16

Shpërthejnë tifozët e Real Madridit, shikoni si e kanë quajtur skuadrën e tyre të zemrës