Lajme

‘Lajmërohet’ Ramush Haradinaj: Thotë se është i gatshëm për oferta koalicionesh

01/18/2020 20:48
nga:Gazeta Blic

Albin Kurti mund të gjejë edhe partnerë të tjerë.

Diçka të ngjashme e tha edhe Ramush Haradinaj, teksa gjatë ditës pati takime me drejtuesit e PDK-së e AKR-së.

Ndërkohë LDK e VV janë bllokuar tek kryetari i Kuvendit.

Derisa LDK e kërkon këtënpost për vete deri në zgjedhjen e presidentit, nga VV nuk e kanë ndërmend të lëshojnë pe.

Në vazhdim mund ta ndiqni deklaratën e Haradinajt.

Reagon PDK e Kadri Veselit: VV e paaftë, e papërgjeshme dhe mashtruese

02/17/2020 10:04

Haradinajt dhe përfaqësuesit e AAK-së bëjnë homazhe tek Rugova e Zahir Pajaziti