Lajme

‘Lajmërohet’ edhe Albulena Haxhiu: Presidenti do që qytetarët të futen në konflikt me policinë, të respektohet vendimi i Qeverisë

03/23/2020 23:58
nga:Gazeta Blic

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas deklaratës së presidentit, Hashim Thaci i cili i bëri thirrje policisë dhe organeve tjera të sigurisë që të mos respektojnë vendimin e qeverisë për kufizim të lëvizjes.

‘’Ai që ka përdhosur Kushtetutën pothuajse në secilin NEN të saj, del e flet për Kushtetutën!’’, ka shkruar ajo.

‘’Sipas asaj që kuptova, Presidenti do që qytetarët të futen në konflikt me policinë. Ai bëri thirrje për anarki. Kjo është e papranueshme e sidomos kur kjo vjen nga Presidenti. Ky President duhet të largohet.’’, shton ajo.

Sipas asaj që kuptova, Presidenti do që qytetarët të futen në konflikt me policinë. Ai bëri thirrje për anarki.

‘’Kjo është e papranueshme e sidomos kur kjo vjen nga Presidenti. Ky President duhet të largohet. Vendimi është i ligjshëm dhe në përputhje me masat kufizuese pra kundër përhapjes së virusit corona dhe për ruajtjen e shëndetit dhe jetës së qytetarëve!’’

09/10/2020 11:36

Haxhiu: Qeveria nuk po mendon për mbrojtjen e fëmijëve, prindërit nuk kanë mundësi t’i blejnë vet maskat