Sporti

Lajme të mira për Piolin, ky futbollist rikthehet nga lëndimi për ndeshjen ndaj Cagliarit

01/14/2021 13:55
nga:Mergim Rreci

Milani mund ta ketë gati Alexis Saelemaekers për ndeshjen kundër Cagliari të hënën.

Tuttosport raporton se Rossonerët janë duke llogaritur anësorin belg, i cili ka dalë jashtë me një dëmtim të muskujve që nga fitorja 3-2 ndaj Lazios në San Siro më 23 dhjetor, përcjell GazetaBlic.

21-vjeçari duket i vendosur për një kthim në aksion kundër Cagiarit dhe për të mbështetur 13 paraqitjet e tij në Serie A deri më tani në 2020-21.

Saelemaekers ka kontribuar me dy gola dhe një asistim në League, ndërsa ai luajti tre ndeshje paraprake në Europa League dhe një herë në fazën e grupeve, duke shënuar një herë dhe asistuar dy herë.

/GazetaBlic/