Sporti

Lajm katastrofal – Lëndohet ylli i Kosovës, mungon një muaj

11/07/2019 20:23
nga:M K

Ndonëse trajneri Bernard Challandes e ka ftuar për dy ndeshjet e ardhshme, Herolind Shala nuk do të mund të luaj kundër Çekisë dhe Anglisë.

Burime të Indeksonline, bëjnë të ditur që mesfushori kosovar është lënduar në ndeshjen e fundit me Valerengan kundër Brann, ku shënoi golin e fitores.

Rreth 1 muaj ai pritet të jetë jashtë fushës. Megjithatë, Shala do të vijë në Kosovë për të qëndruar afër bashkëlojtarëve të tij, përcjellë GazetaBlic.

Madje, ai pritet të jetë pjesë e ekupiazhit që do të udhëtoj në Plzen për ndeshjen e 14 nëntorit.

05/29/2020 10:37

Reagon raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovë: Pranojeni vendimin e Kushtetueses, ndryshimet kërkoni në zgjedhjet e ardhshme