Sporti

Lajm i keq për sportistët, nga dita e enjte s’ka sporte kolektive

07/28/2020 10:25
nga:M K

Nga dita e enjte nuk do të ketë sporte kolektive, por veç ato individuale.

Kështu ka bërë të ditur mbrëmë qeveria me anë të një draft-vendimi për aktivitetet sportive, përcjell GazetaBlic.

Sipas këtij draft-vendimi, shkollat e futbollit dhe ato të sporteve tjera që veprojnë në kuadër të angazhimeve në hapësira të hapura e të mbyllura, do të ndalohen deri në një vendim të ri.

Vendimi pritet të zyrtarizohet më së largu nesër në mbrëmje, kurse do të jetë në fuqi deri në vendimin e ardhshëm eventual.

Këto masa erdhën si pasojë e rritjes enorme të rasteve të reja me koronavirus.

/GazetaBlic/

01/28/2021 10:09

Sot do të luhen dy sfida interesante në Superligën e Kosovës në basketboll