Sporti

Lajm fantastik për Taulant Xhakën para takimit me Manchester City

02/13/2018 19:32
nga:Lorik J

Basel dhe Manchester City do përballen sonte me fillim nga ora 20:45.

Dy ekipet do të zhvillojnë ndeshjen e vleshme për fazën e 16’të të Champions Leagues, shkruan GazetaBlic

Në radhët e Baselit ka startuar edhe mesfushori shqiptar, Taulant Xhaka.

Ja formacionet e skuadrave:

Man City XI vs. Basel: Ederson; Walker, Kompany, Otamendi, Delph; Fernandinho, Gündogan; De Bruyne, Sterling, Bernardo; Agüero.

Basel XI vs. Man City: Vaclik; Lacroix, Xhaka, Suchy; Lang, Frei, Serey Die, Riveros; Elyounoussi, Stocker, Oberlin.

02/16/2019 23:51

Gattuso: Ndeshje e madhe, por kemi qenë me fat