Lajme

Ky pritet të jetë moti për nesër në Kosovë

12/03/2019 20:33
nga:B. D

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka treguar temperaturat që nesër pritet të mbretërojnë në Kosovë.

IHMK përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, shkruan lajmi.net.

Temperaturat do lëvizin mes -4 dhe 4 gradë celsius.

Njoftimi i plotë:

Do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, por i ftohtë. Në mëngjes në ultësira parashihet të krijohet mjegulla dhe ngricat. Ngrica më shumë parashihet të ketë përgjatë relievit kodrinorë-malor. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit.

Image

11/24/2020 07:56

Parashikimi i motit për ditët në vazhdim