Sporti

Ky gjyqtar do ta gjykojë derbin Gjilani – Drita

07/16/2020 16:17
nga:Lorik J

Janë publikuar gjyqtarë e xhiros së 31-të në Superligë.

Ndeshja kryesore e kësaj xhiro është ajo mes Dritës dhe Gjilanit dhe do të gjykohet nga Dardan Çaka, i cili do të asistohet nga Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa e Shpëtim Murtezi, shkruan GazetaBlic.

Derbin tjetër mes Ballkanit e Prishtinës do ta gjykojë Gramos Shala, i cili do të asisstohet nga Besnik Morina, Imran Kabashi e Elvis Bicaj.

Në takimin Trepça 89′ – Llapi, kryesor do të jetë Genc Nuza, kurse do të asistohet nga Fatlum Berisha, Bujar Selimaj e Visar Kelmendi.

Ja gjyqtarët e ndeshjeve të kësaj xhiro: