Geek

Ky është telefoni më i shitur nga fillimi i vitit

05/04/2018 20:17
nga:A. R.

Pavarësisht nga parashikimet, iPhone X shitet në 16 milionë kopje, duke e bërë atë telefonin e mençur më të shitur në tremujorin e parë të vitit 2018, sipas hulumtimeve të agjencisë për kërkime tregu Strategy Analytics.

iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus renditen në vendin e dytë me 12.5 milionë, përkatësisht 8.3 milionë pajisje të shitura, transmeton KosovaPress.

Xiaomi Redmi 5A dhe Samsung Galaxy S9 Plus janë në listën e Androids më të shitur, me 5.4 milionë, përkatësisht 5.3 milionë njësi të shitura në mbarë botën.

12/31/2019 15:33

Telekomi shet mbi 1 milion pako brenda muajit