Showtime

Ky është sekreti i bukurisë së Bella Hadid

07/27/2020 14:48
nga:N S

Edhe pse vetëm 23 vjeçe, Bella Hadid është një nga modelet më të famshme, e ndërsa fytyra e saj shfaqet në kopertinat e revistave ndërkombëtare, si “Vogue”, “Harper’s Bazaar”, “Elle”, “GQ”, “Allure”, dhe “Dazed.

Sa herë që ajo ecën në pasarelat e stilistëve më në zë, imazhi i saj është jashtëzakonisht mbresëlënës dhe tërheq të gjithë sytë mbi të.

Por Bella Hadid, përveç një siluete të shkëlqyer, ka një lëkurë të përsosur, ku shumë e karakterizojnë si prej porcelani.

Sekreti i saj fshihet në një trajtim luksoz të fytyrës, në të cilin shumë gra të famshme nga industria e modës, si Kaia Gerber dhe Irina Shayk, e praktikojnë.

Ky është një trajtim për fytyrën që bëhet nga bukuroshja e njohur Mimi Luzon dhe bazohet në përdorimin e një maskë të bërë nga ar 24 karatësh.

Kjo maskë e veçantë, e cila quhet Trajtim i Pastër Ari 24k, ofron hidratim të plotë dhe të thellë për lëkurën, që nga momenti i parë që aplikohet. Maska nxit rinovimin e qelizave dhe përmirëson elasticitetin e lëkurës, minimizon skuqjen, thatësinë dhe rrudhat, duke vonuar plakjen e parakohshme.

Në përfundim të trajtimit, ajo i jep një pamje prej porcelani lëkurës, e cila ka një kohëzgjatje të konsiderueshme.

Trajtimi i Bella Hadid kushton plot 315 euro! /tvklan.al

08/26/2020 11:25

Bella Hadid flet për herë të parë për sëmundjen dhe simptomat që përjeton