Lajme

Ky është rezultati përfundimtar në Komunën e Prizrenit, ja sa vota mori Totaj e sa Haskuka

10/31/2017 15:19
nga:Gazeta Blic

KQZ ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit për kryetarë komunash, përcjell Gazeta Blic. 

Në Prizren do të ketë balotazh mes Shaqir Totaj të PDK dhe Mytaher Haskukës të VV-së.

Sipas rezultateve përfundimtare, Shaqir Totaj ka marrë 19,869 vota ose në përqindje 29,75% ndërsa Mytaher Haskuka 14,967 vota ose në përqindje 22,41%.

Vendin e tretë e zë kandidati i LDK-së, Hatim Baxhaku me 19.5%.

Zgjedhjet e balotazhit do të mbahet më 19 nëntor./GazetaBlic.com/

06/09/2020 20:05

Haskuka: Isa Mustafa është kundër ndryshimeve në Kosovë