Lajme

Ky është moti për ditën e sotme dhe të nesërme

12/02/2020 07:02
nga:Sh Xh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot dhe nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius.

Do të fryjë lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.