Sporti

Ky është momenti kur Berisha i shmanget me mjeshtri mbrojtësit të Liverpoolit

09/11/2019 09:49
nga:Ideal

Kombëtarja e Kosovës pësoi humbjen mbrëmë nga Anglia me rezultatin përfundimtar në 5:3.

Edhe pse me një paraqitje shumë të mirë, ‘Dardanët’ nuk ia dolën të marrin një rezultat pozitiv nga ky takim me një gjigant si Anglia, shkruan GazetaBlic.

Ndërkaq, ajo se çfarë ra në sy gjatë takimi të mbrëmshëm ishte paraqitje e mrekullueshme e Valon Berishës, ku në disa raste edhe mbrojtës i Liveroolit, Arnold e kishte problem ta ndalonte atë.

Berisha u gjet mjaft mirë në cepin e portës kundërshtar – ku me një lëvizje të bukur duke e larguar topin në anën e djathë të fushës arrit që ne mes dy lojtarëve si Arnold dhe Henderson të shënonte gol.

Pra ky veprim i Berishës dhe dështimi në mbrojtje i Arnold u vërejt edhe nga tifozët anglez, të cilët kritikuan mbrojtësin e Liverpoolit.

Ja disa nga reagimet e tifozëve:

/GazetaBlic/