Lajme

Ky është kandidati i partisë “Fjala” për kryetar të Prishtinës! (FOTO)

08/13/2017 16:13
nga:Gazeta Blic

Partia “Fjala” ka nominuar për kandidat për Kryetar të Prishtinës Avni Çakmakun.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kjo parti përmes një komunikate për media. “Fjala” ka njoftuar se Çakmaku njëherit do të i prijë listës së kandidatëve për asamble komunale të komunës së Prishtinës.

I nominuari i kësaj prtie për kryetar të kryeqytetit është magjistër i shkencave të sociologjisë.

Në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajten më 11 qershor partia “Fjala” nuk arriti të marrë votat e nevojshme për të hyrë në Kuvend. /Gazeta Blic/

06/18/2018 13:36

BIK dhe partia FJALA distancohen nga deklaratat e imamit, Bedri Bytyçi