Lajme

Ky është kamerieri i cili punon i vetëm në kafiteri pas tërmetit në Durrës

12/01/2019 19:13
nga:B. D

Tërmeti i 26 nëntorit në qytetin e Durrësit ka bërë që pjesa e madhe e banorëve t’i lënë shtëpitë dhe banesat e të ikin.

Por ajo që bie në sy është një kamerier që akoma vazhdon ta kryej punën e tij në një lokal.

Nazif Muçi është i vetëm aty dhe po e bën punën e kamerierit, banakierit edhe të kuzhinierit.

Kamerieri punon i vetëm në kafiteri pas tërmetit në Durrës

Nazif Muçi nga Durrësi, deri ditën kur tërmeti goditi këtë qytet, kishte 5 kolegë të punës në kafiteri. Nga frika, ata të gjithë janë larguar dhe ai po shërben i vetëm.

Publiée par Radio Evropa e Lirë sur Dimanche 1 décembre 2019

03/22/2020 13:43

Edhe një i infektuar në Durrës, nuk tregoi datën reale të hyrjes në Shqipëri