Sporti

Ky është formacioni më i mirë i Ligës së Kampionëve, mungon ylli i Barcelonës

12/07/2017 16:03
nga:E.A

Mbrëmë Liga e Kampionëve e ka mbyllur fazën e grupeve me 16 skuadrat të kualifikuara më tutje.

Është publikuar edhe formacioni i kësaj faze të grupeve.

PSG që zhvilloi një fazë fantastike të grupeve ka katër lojtarë në formacioni.

Me nga dy lojtarë përfaqësohen Manchester City dhe Tottenham.

Në formacion i vetmi lojtarë i Real Madridit është Cristiano Ronaldo, ndërsa mungon Lionel Messi.

Madje në formacion nuk është asnjë lojtarë i Barcelonës.

Klubet e Ligës Premier kanë pesë lojtarë, ndërsa befasi është mbrojtësi i djathtë i Celticut, Tierney.

10/20/2018 20:41

PSG-ja ‘veç pesë’ Amiensit, shikoni golat