Lajme

Ky do të jetë moti për sot mos bëni asnjë plan pa e shikuar këtë lajm

11/01/2017 08:46
nga:D.I

Moti sot mbi Kosovë do të shënojë një ngritje të lehtë, por temperaturat minimale akoma shënojnë në minus gradë.

Sot pritet mot i ngjashëm me dje, mirëpo temperaturat maksimale dhe minimale do të shënojnë rritje prej një gradë.

Sot gjatë ditës temperaturat do të variojnë nga -2 gradë gjatë mëngjesit, deri në 8 gradë maksimalja.

Mot më i nxehtë pritet të mbajë nesër. Temperaturat maksimale do të shkojnë në 11 gradë, ndërkaq minimalja akoma do të qëndrojë nën zero.

Moti do vazhdojë të rregullohet, e madje ditën e premte temperaturat do të shënojnë 14 gradë maksimalja.

10/22/2018 20:10

Ky mot na pret gjatë ditës së nesërme