Lajme

Ky do të jetë Ministri i Shëndetësisë nga LDK-ja!

06/02/2020 20:02
nga:Norë Kelmendi

Lidhja Demokratike e Kosovës i ka përfunduar përgatitjet për seancën e nesërme për votimin e qeverisë, shkruan GazetaBlic.

Pas mbledhjes së kryesisë, i nominuari për kryeministër nga kjo parti, Avdullah Hoti, prezantoi ministrat e kabinetit të tij nga radhët e LDK-së.

Siç lë të kuptohet Hoti, Ministrinë e Shëndetësisë do ta udhëheqë deputeti nga radhët e kësaj partie, Armend Zemaj.

Deri më tash, jo zyrtarisht ishte përfolur se Ministrinë e Shndetësisë do ta marrë nën udhëheqje, infekologu kosovar, Valbon Krasniqi.

Tutje Hoti ka prezantuar edhe emrat e tjerë të ministrave të LDK-së, siç janë në vijim:

Driton Selmanaj- Zëvenëskryeministër;

Hykmete Bjarami- Ministre e Financave;

Besian Mustafa – Ministër i Bujësisë;

Vlora Dumoshi – Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit;

Anton Quni – Ministër i Mbrojtjes;

Arban Abrashi – Ministër i Infrastrukturës;

Agim Veliu – Mistër i Punëve të Brendshme;

Armend Zemaj – Ministër i Shëndetësisë.

“Unë besoj që me këtë ekip dhe ekipin që presim të na prezantohet sonte nga partnerët e koalicionit do të bëjmë bashkë një ekip e cila do të zbatojë programin qeverisës për të cilin jemi dakorduar me të gjithë partnerët’, tha Hoti.

Konferencë për media pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së!

Konferencë për media pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së!

Publiée par GazetaBlic sur Mardi 2 juin 2020

Avdullah Hoti prezanton ministrat e LDK-së!

A do ta marrë LDK-ja pozitën e presidentit? Kështu përgjigjet Isa Mustafa!

06/29/2020 18:54

Paralajmëron zyrtari i LDK-së: Edhe PDK po futet në Qeverinë e Kosovës, Edi Rama, Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiq po duan ta ndajnë Kosovën