Lajme

Kuvendi mblidhet të hënën, ky është rendi i ditës (Dok)

04/12/2018 15:40
nga:Gazeta Blic

Kuvendi i Kosovës pritet të mblidhet në ditën e hënë, raporton Gazeta Blic. 

Në seancën e radhës do të shqyrtohen 25 pika të rendit të ditës.

Në rend dite të seancës së 16 prillit janë interpelancat e Kryeministrit Ramush Haradinaj për reduktimet e rrymës, për mjetet e ndara për KOSTT-in, për marrëveshjen me Contour Global në lidhje me “Kosovën e Re” dhe korrupsionin dhe krimin e organizuar në institucione.

10/05/2020 07:01

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, sot mbanë mbledhje