Lajme

Kuvendi i Kosovës merr vëmendjen e mediave serbe, ja çfarë kanë shkruar ato

03/13/2018 12:39
nga:M H

Ndërprerja e seancës së sotme te Kuvendit të Kosovës në mungesë të kuorumit, është në fokus të mediave serbe.

“Parlamenti i Kosovës rrëmujë, seanca shtyhet për nesër”, është titulli me të cilin Tanjug, e ka titulluar artikullin, përcjell Klan Kosova.

“Seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë pasi që Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje e lëshuan seancën”.

“Kjo seancë me të njëjtën agjendë vazhdon nesër”.

09/19/2018 23:13

Ilir Deda thotë se vetëm Kuvendi mund ta shpëtojë Kosovën